Ruduo - tinkamiausias metas ruošti odą žiemai

Ruduo - tinkamiausias metas ruošti odą žiemai

Indrė Urbanavičienė

Atėjęs ruduo turėtų mums, mielosios, priminti, kad jau pats laikas pagalvoti apie besikeičiančius odos poreikius atšalus orams ir apsišarvuoti amunicija, padėsiančią palaikyti tinkamą odos būklę rudens ir žiemos metu. Neseniai atliktas tyrimas, publikuotas britiškame dermatologijos žurnale, dar kartelį patvirtino, kad odos būklę ir sveikatą labai įtakoja klimato pokyčiai. Daugeliui tai tikrai nebe naujiena, o kadangi Lietuvoje pereiname per visus metų laikus ir temperatūrų svyravimo skalė labai plati, sezoninė odos priežiūra mums turėtų būtų visiškai įprastas dalykas. 

Odos priežiūros rutinos pokyčiai

Taigi, nuo ko pradėsime tuos pokyčius? Pirmiausiai rekomenduočiau apsilankyti pas kosmetologą veido valymo procedūroms. Kadangi saulė jau nebe tokia aktyvi, o oras dar stipriai neatšalęs, ruduo pats tinkamiausias laikas rūgštiniams veido valymams. Rūgštys ne tik efektyviai nušveis odos paviršių ir išvalys poras, bet ir paskatins odos atsinaujinimo procesus, kolageno sintezę, padės sureguliuoti drėgmės balansą, skaistins ir šviesins odą, Po keleto procedūrų tikrai pamatysite, kad oda atrodo gražesnė ir sveikesnė. Kiek procedūrų reikia? Tai labai individualu, bet jei turite riebią odą su problematiškomis poromis, gali prireikti ir daugiau nei 4-5 procedūrų. O jei oda normali ar kiek linkusi į sausumą, gali užteikti ir 2-3 apsilankymų. Taip pat labai svarbu, kokie rūgštiniai pilingai tinka jūsų odai. Jei oda riebi, linkusi į aknę, vargstate su poromis, efektyviausias valymas su salicilo rūgštimi. Šią rūgštį taip pat labai gerai toleruoja ir jautri oda. Jei oda sausesnė, AHA rūgštys (glikolio, pieno ir kt.) duos akivaizdesnę naudą. Būna atvejų, kad oda netoleruoja AHA rūgščių, tada rekomenduočiau rinktis šveitimus su švelnesnėmis PHA rūgštimis – jų poveikis labai panašus, tik jos mažiau jautrina ir erzina odą.

Kosmetikos krepšelis

Kaip koreaguoti kosmetikos krepšelio turinį? Prausiklis, tonikas ir šveitiklis tikrai gali likti tie patys, nebent norite spręsti tam tikras odos problemas, tada galima keisti ir juos. Didžiausią dėmesį reikėtų skirti drėkinantiems produktams – kremui, losjonui ar emulsijai. Žema temperatūra ir sumažėjusi santykinė drėgmė labai įtakoja odos būklę, todėl svarbiausia užduotis – palaikyti tinkamą odos drėgmės pusiausvyrą. Noriu pabrėžti, kad ypač svarbu palaikyti išorinio, dar kitaip vadinamo raginio, sluoksnio optimalų drėgmės balansą ir apsaugą. Raginis sluoksnis turi neleisti iš odos garuoti vandeniui, jei jis tvirtas – bus palaikoma tinkama drėgmės pusiausvyra visuose odos sluoksniuose. Kokie produktai padės tai padaryti? Ogi tie, kurių sudėtyje bus medžiagų, panašių į odoje natūraliai esančias ir drėgmę reguliuojančias medžiagas. Pavyzdžiui, mokslo dar visai neseniai įrodyta veiksmingoji trijulė – keramidai, riebiosios rūgštys ir cholesterolis, drėkinimas bus efektyvesnis, jei šie elementai bus naudojami kartu. Hialurono rūgštis, kuri neatstatys odoje esančios, tačiau padės palaikyti drėgmę ir neleis išgaruoti vandeniui iš odos paviršiaus. Glicerinas – nors daugelis jį vertina skeptiškai, ši medžiaga tikrai naudinga, kai kalbama apie odos drėgmės atstatymą. Taip pat ir kitos drėkinančios bei drėgmę palaikančios medžiagos – polisacharidai, oligosacharidai, proteinai, glikoproteinai. Jei oda sausa, tikrai geras drėkiklis žiemos metu bus lanolinas, jei oda riebi – neteisingai nuvertinta, bet labai veiksminga medžiaga – mineralinis aliejus. Dar norėčiau paminėti, kad ieškokite produkto, kurio sudėtyje būtų ne viena, o kuo daugiau drėkinančių medžiagų, tada ir odos drėgmės pusiausvyrą palaikyti bus lengviau.

Sveika mityba

Ką daryti jei kosmetika nepadeda atstatyti odos drėgmės? Siūlyčiau pakoreaguoti mitybą – daugiau vartoti riebiosiomis rūgštimis gausių produktų – natūralių aliejų, riešutų ir sėklų, riebios žuvies, avokado, alyvuogių ir kt. Tik jei turite riebią odą, su šia produktų grupe turite elgtis atsargiai ir jų nepadauginti.Taip pat į pagalbą pasitelkite vitaminus - vitaminai A ir E gerina odos būklę, viatminas C skatina kolageno gamybą, pakankamas omega-6 riebiųjų rūgščių kiekis organizme taip pat turi palaiko gerą odos būklę, todėl žiemos metu vartoti žuvų taukus beveik būtina. Tikrai galite pabandyti ir kolageno bei hialurono papildus, apie kuriuos rašiau praeitame straipsnyje.
Taigi, mielosios, iki žiemos turime atlikti namų darbus – rasti laiko veido valymo procedūroms, turėti kantrybės pasirenkant optimalią drėkinamąją priemonę, pasidomėti vitaminais ir papildais odai bei