Indrės Urbanavičienės patarimai | Driu Beauty

Indrės Urbanavičienės patarimai

Kiekvienai moteriai tikriausiai pats svarbiausias klausimas, susijęs su odos priežiūra, yra kaip apgauti laiką ir sustabdyti senėjimo procesą. Naudojame kalnus kosmetikos, gundomės ypatingoms kosmetologinėms procedūroms, išlaidaujame lazerių ir infraraudonųjų spindulių procedūroms, kartais net ryžtamės invazinėms procedūroms ar plastinėms operacijoms. Aukojame daug dėl noro turėti stangrią, lygią, tobulą odą be raukšlių. O kokia gi tiesa iš tikrųjų? Kokios ilgesnės jaunystės paslaptys?

Kada sensta oda?

Šiek tiek teorijos. Žmogaus oda vidutiniškai pradeda senti apie 25-uosius gyvenimo metus. Ką tai reiškia? O gi tai, kad maždaug nuo šio amžiaus lėtėja odos atsinaujinimo procesai, letėja kolageno ir elastino sintezė, mažėja hialurono rūgšties gamyba, silpnėja odos apsauginės funkcijos, oda plonėja ir glemba. Todėl mes turime pradėti ja labiau rūpintis, labiau saugoti ir skatinti odoje vykstančius procesus. Tai galime padaryti teisingai maitindamiesi, gerdami daug vandens, pakankamai miegodami, vengdami žalingų įpročių ir, žinoma, naudodami teisingas priežiūros priemones bei atlikdami pastovias kasdienines odos valymo, drėkinimo, maitinimo bei šveitimo procedūras.

8 odos priežiūros taisyklės

Kad būtų paprasčiau, įvardinkime 8-ias taisykles, kurių laikantis mes tikrai ilgiau išlaikysimę jaunystę ir atitolinsime senatvines raukšles:

1. Ištisus metus venkime saulės, saugokime odą nuo jos apsauginiais kremais, kepurėmis, akiniais, rūbais bei šešėliu. Žalingi saulės spinduliai skverbiasi į mūsų odą ir daugiausiai iš visų veiksnių įtakoja mūsų senėjimo procesą – ji jį greitina: skatina odos senėjimo procesus, kelia uždegimus, ardo kolageno ir elastino skaidulas bei trikdo sveikų ląstelių gamybą.

2. Ryte/ vakare kruopšiai nuvalykime odą. Geriau prausikliu, kurį nuplautume vandeniu, taip geriau pašalinsime ant odos per dieną susikaupusius nešvarumus.

3. Naudokime tinkamas veido priemones, kuriose nebūtų odą erzinančių medžiagų – alkoholio, sulfatų, poras kemšančių medžiagų, alergijas keliančių medžiagų. Visos šios medžiagos skatina odos senėjimo procesus, pastoviai naudojant netinkamas, odą erzinančias priemones, mes skatinsime greitesnį senėjimo procesą, nors išoriškai galime neigiamų odos reakcijų ir nematyti.

4. Išorinė aplinka, oro tarša, saulė skatina laisvųjų radikalų susidarymą, kurie taip pat kenkia ir mūsų odai, skatina greitesnį jos senėjimo procesą, todėl svarbu, kad odos priežiūros priemonės būtų gausios antioksidantais. Tai natūralūs aliejai, ekstraktai, visi vitaminai, koenzimas Q10 ir kitos medžiagos.

5. Odoje pastoviai vyksta procesai, gaminasi naujos ląstelės, vyksta medžiagų sintezės, jai reikia kovoti su aplinkos poveikiu, palaikyti odos apsauginį barjerą, palaikyti drėgmės balansą, raminti, šalinti negyvas ląsteles, todėl ir priežiūra turi būti kompleksinė, neužtenka priemonės su vienu geru ingredientu, todėl reiketų rinktis naudingomis medžiagomis gausius kremus, serumus, losjonus. Reikėtų, kad produktų sudėtyje būtų odos atsinaujinimą, odos statybinių medžiagų gamybą skatinančių ingredientų, apsauginį barjerą atstatyti padedančių medžiagų, drėgmės balansą palaikančių medžiagų, su senėjimo procesais kovojančių medžiagų, antioksidantų. Vien kremukas su hialuronu ar retinoliu jaunystės tikrai neišsaugos.

6. Taip pat yra keletas kosmetikos ingredientų, kuriuos mokslininkai įvardina kaip turinčius didžiausią poveikį senėjimo procesų pristabdymui, netgi raukšlelių sumažinimui. Tai vitaminai A (retinolis), C, B3 (niacinamidas), E, įvairūs peptidai, gama linoleno rūgštys (jų gausu kai kuriuose aliejuose), amino rūgštys, glikoproteinai, enzimai. Aišku, labai svarbi jų koncentracija produktuose ir kaip jau minėta anksčiau, rinktis reikėtų produktus, kuriuose yra ne vienas, o keli ir daugiau aktyvūs ingredientai, nes vienas lauke ne karys.

7. Viena svarbiausių taisyklių – odos šveitimas. Labai svarbu nuolat šveisti veido odą, taip pašalinamas negyvų ląstelių sluoksnis, skatinamas ląstelių atsinaujinimas, giliau į odą patenka aktyvios medžiagos, mažiau kemšasi odos poros. Geriausia odos šveitimą atlikti rūgščių pagalba, pvz. salicilo, glikolio, pieno ir kitos rūgštys puikiai šalina negyvas ląsteles, skaistina odą, skatina atsinaujinimą, kolageno gamybą, net gali sumažinti mimikos raukšlelės. Jos tikrai daug geriau veikia nei mechaniniai odos pilingai, kurie ne tik efektyviai nepašalina negyvo sluoksnio, bet gali ir pažeisti odos apsauginį barjerą.

8. Ir paskutinė, bet tikrai ne mažiau svarbi taisyklė – valdykite savo mimikas, veido išraiškas. Kiekvieną dieną veido oda gauna be proto didelį mechaninį krūvį – juokiamės, pykstame, mirksime, raukome kaktą, kilnojame antakius, kalbame ir taip skatiname mimikos raukšlių atsiradimą. Todėl valdykite savo veidą, žinoma, šypsotis reikia, juoko raukšlelės mus puošia, bet raukšlės kaktoje tikrai ne.
Taigi, taisyklės tikrai nesudėtingos ir jų tikrai įmanoma laikytis. O įdėjus šiek tiek pastangų, rezultatai bus matomi jau po keleto mėnesių. Svarbiausia – norėti ir tikėti.

SUŽINOK DAUGIAU

Mūsų Straipsniai

INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar tikrai serumas geriau už veido kremą?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Kanapių aliejus ir CBD – ar tikrai turi stebuklingą poveikį?
INDRĖ URBANAVIČIENĖ
Ar saulės spinduliai kenkia mūsų odai?

Driu Beauty naujienos