Ar naudingas apsilankymas pas kosmetologą?

Ar naudingas apsilankymas pas kosmetologą?

Indrė Urbanavičienė

Beveik neabejoju, kad kiekvienai moteriai atrodo būtina lankytis pas grožio specialistą. Vienos moterys, priklausomai nuo galimybių ir įpročių tai daro dažniau, kitos galbūt tik keletą kartų per metus, tačiau vienaip ar kitaip grožio procedūras mėgsta praktiškai kiekviena. Tai visai neblogas būdas pailsėti, atsipalaiduoti ir bent valandėlei pabėgti nuo kasdienės rutinos. Tačiau man, ir kaip grožio specialistei, ir kaip moteriai, visada labai svarbi ir kita medalio pusė - ar apsilankymas pas kosmetologą yra ne tik malonus, bet ir naudingas užsiėmimas?  

Kasdienė odos priežiūra

Atskymas į šį klausimą gali būti ir teigiamas, ir neigiamas. Viskas priklauso nuo to, kokią procedūrą mes pasirinksime ir ko iš jos tikimės. Jei mums svarbi odos būklė ilgalaikėje perspektyvoje ir norime ilgiau išsaugoti odos jaunystę, turime į visą odos priežiūros “reikalą” pažiūrėti visai iš kitos pusės. Visų pirma pats svarbiausias faktorius, lemiantis geresnę odos būklę, yra kasdienė kokybiška odos priežiūra. Svarbu ją švelniai ir tinkamai valyti, drėkinti, aprūpinti aktyviomis medžiagomis, pastoviai saugoti nuo oksidacijos, aplinkos poveikio bei saulės ir pastoviai šalinti negyvas ląsteles nuo jos paviršiaus. Jeigu visai tai darome, tinkamai maitinamės, neturime žalingų įpročių ir geriame daug vandens, galime būti ramios, kad dėl savo odos gyvenimo kokybės padarome praktiškai viską. O jei esame maksimalistės, norime daugiau, tada prašom – bet rinkimės efektyvias grožio procedūras.

Grožio procedūros

Taigi, apie grožio procedūras. Gal nustebsite ir nenorėsite su tuo sutikti, bet labai didelė dalis šių procedūrų turi tik laikiną poveikį, geriausia, ką jos padaro – tai tiesiog padrėkina odą, prisotina medžiagomis, maitina ar nuramina. Tuo metu oda tikrai atrodo geriau, bet poveikis dingsta po kelių dienų. O mums juk reikia ilgalaikio poveikio! Oda reikalauja pastovaus drėkinimo, raminimo, apsaugos, antioksidantų ir turi atsinaujinti bei tinkamai funkcionuoti, o keliomis grožio procedūromis tikrai to nepasieksime. Todėl jei norime grožio salone ne tik pailsėti, bet ir naudingai praleisti laiką, siūlau susipažinti bent su keletu veiksmingų ir ilgalaikį poveikį turinčių procedūrų.

Cheminiai pilingai

Labiausiai norėčiau išskirti procedūras su rūgštimis – AHA, BHA, TCA ir kitomis. Jos tikrai naudingos ir reikalingos odai – kieviena bent keletą kartų per metus privalome praeiti šių procedurų kursą. Tyrimai rodo jas esant labai efektyvias – jos ne tik pašalina negyvas ląsteles, giliai valo odos poras, skaistina odą, skatina gilesnių odos sluoksnių atsinaujinimą ir aktyvų funkcionavimą, bet ir gali sumažinti raukšlių gylį, kovoti su pigmentinėmis dėmėmis, akne ir jos paliktais randais.
Ilgalaikę naudą odai teikia ir procedūros su kraujo plazma (PRP). Efekto iškart galite ir nepamatyti, bet atliekant šias procedūras bent keletą kartų per metus, tikrai gerėja odos būklė, nes plazmoje esančio augimo faktoriaus pagalba stimuliuojama naujų ląstelių gamyba, kolageno ir elastino sintezė, vyksta odos regeneracijos procesai.

Mezoterapija ir biorevitalizacija

Jei pasigilinsime į procedūras su adatėlėmis, tokias kaip mezoterapija ir biorevitalizacija, pateikiama informacija apie jas tikrai daug žadanti, nors skirtingų tyrimų rezultatai pakankamai prieštaringi – vieni jų rodo teigiamus pokyčius, kiti – jokių. Bet kokiu atveju, būtent su šiomis procedūromis reiktų atsargiau – adatėlės žaloja mūsų odą ir dažnai tokias procedūras kartojant gali būti sutrikdyta kolageno gamyba. Kitas svarbus aspektas – procedurų metu į gilesnius odos sluoksniu patenka ne tik naudingos medžiagos, bet ir kitos odai nereikalingos, dažnai kenksmingos preparatuose esančios medžiagos.
Ir taip galėčiau prirašyti dar ne vieną lapą apie grožio procedūras ir jų poveikį, šiuolaikinė kosmetologija tikrai gali nustebinti. Tačiau nepulkime tuoj pat jų visų bandyti. Atsirinkime, pasidomėkime daugiau, tačiau niekada nepamirškime, kad ne grožio procedūros yra odos jaunystės paslaptis, o delikati kasdieninė priežiūra. O jei norisi pailsėti ir bent trumpam pabėgti? Tada taip, valandėlė pas grožio specialistą tikrai gali būti naudinga mūsų gerai savijautai, o tuo pačiu ir odai.